2. TECHNINIO DOKUMENTO REGLAMENTAVIMAS

Technologijų amžiaus smagračiui įsibėgėjus techninis brėžinys vis dar tebėra inžinerinės kalbos produktas. Kaip įprastos kalbos rašto mokymasis pradedamas nuo abėcėlės išmokimo, taip ir brėžinio suvokimas prasideda nuo geometrinių elementų išaiškinimo. Iš raidžių konstruojame žodžius, iš geometrinių elementų – brėžinio dalis. Iš  bet kaip sudėliotų raidžių žodis būtų sunkiai perskaitomas, o sakinys, sukonstruotas iš žodžių ne pagal gramatikos taisykles, būtų iš viso nesuprantamas, taip pat sunkiai būtų suvokiamas ir brėžinys, jei objekto elementai būtų jame išdėstyti bet kaip, nesilaikant jokių brėžiniui skirtų taisyklių. Taigi  bet kokio dokumento kokybė pirmiausiai priklauso nuo jo autoriaus raštingumo, kitaip tariant, nuo gramatikos taisyklių žinojimo. Tuo tarpu brėžinio, kaip techninio dokumento, aiškumas priklauso nuo taisyklių, aprašomų standartuose, taikymo. 

Ką reiškia žodis standartas? Dažnai jis vartojamas vietoj žodžio pavyzdysšablonas ar tiesiog taisyklė. Šio žodžio reikšmė (iš anglų kalbos išvertus) yra normapavyzdys

 Standartas taip pat gali būti suprantamas kaip sutarimu parengtas (jeigu valstybinis – pripažintos standartizacijos institucijos priimtas) dokumentas, kuris nustato bendram ir daugkartiniam naudojimui tinkančias taisykles, bendruosius principus ar charakteristikas ir yra skirtas įvesti optimalią tvarką tam tikroje srityje (Standartas – Vikipedija (wikipedia.org)

Lietuvoje galioja šie standartai:

•Lietuvos standartai (LST),
•Europos standartai (EN),
•Tarptautiniai standartai (ISO).